Rezulate Liga I

Ieri s-au disputant 3 partide din cadrul etapei a XXIV-a Ligii I la fotbal.

Concordia Chiajna  a terminat la egalitate, scor 1-1, partida de pe teren propriu cu FC Brasov. Ilfovenii au condus pana in prelungiri, dupa reusita lui Bucurica din prima repriza. Imediat dupa eliminarea antrenorului  Marius Sumudica, din minutul 90, Leko a stabilit scorul final cu un sut surprinzator din zona punctului de la 11 metri. Egalul cu FC Braşov din această etapă i-a fost fatal tehnicianului  Marius Şumudică, antrenorul Concordiei Chiajna fiind demis. Oficialii ilfoveni s-au miscat foarte repede si au gasit déjà noua echipa tehnica, astfel ca formatia din Chiajna va fi pregătită de Marius Baciu antrenor principal si  Erik Lincar – antrenor  secund.

Viitorul a invins Ceahlaul in deplasare, scor 2-1, intr-un meci in care toate golurile s-au inscris din lovituri de la 11 metri. Dragos Istrate a aratat in doua randuri punctul cu var spre finalul primei reprize, pentru ca in primul minut de prelungire sa acorde o noua lovitura de pedeapsa la o cadere in careu a lui Mitrita. Ichim a inscris pentru Ceahlaul, echipa ce se apropie cu pasi rapizi de Liga a 2-a, in timp ce golurile formatiei pregatite de Hagi au venit din gheata golgeterului Bogdan Mitrea.

Steaua a scapat de blestemul deplasarilor la Medias, acolo unde nu mai castigase din 2009, cand italianul Bergodi se afla pe banca tehnica a ros-albastrilor. Campionii s-au impus cu 2-1 in fata Gazului, prin golurile inscrise de Andrei Prepelita si Adi Popa. Dan Roman a contribuit la spectacol cu una dintre cele mai frumoase reusite ale sezonului.