Regional
Rm.Vâlcea: Au fost recepționate amenajările realizate în cadrul proiectului Pădure-Parc Dealul Capela
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2024/05/parc-dealul-capelei-VL-_fb.jpg)
La Rm.Vâlcea, amenajările realizate în cadrul proiectului Pădure-Parc Dealul Capela au fost recepționate, după verificarea amănunțită făcută de o echipă mixtă.
Nu s-au constatat deficiențe în implementarea acestui proiect.
În cadrul investiției care a vizat doar zona de extravilan de 38,8 hectare din suprafața totală de 46,5 ha de pe Dealul Capela, intrată în posesia municipiului s-au realizat și montat, printre altele, un pavilion cu platformă de belvedere, două foișoare, două pavilioane amfiteatru, trei platforme pentru activități diverse, panouri informative.
A consemnat Irina Spiță, Radio Oltenia Craiova
Sursă foto: facebook.com/Primăria Rm. Vâlcea
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)