România – Serbia, remiză în Liga Națiunilor

România – Serbia, 2 – 2.

Echipa națională de fotbal a României a remizat ieri, la Belgrad, în meciul disputat cu reprezentativa Serbiei în noua competitie UEFA, Liga Națiunilor, scorul final fiind 2 – 2.

Scorul a fost deschis de Mitrovic, în minutul 26, acelasi care va înscrie în poarta apărată de Tătărușanu, în minutul 63. Tricolorii au înscris prin Chipciu, care a transformat un penalti, în minutul 47 și prin Țucudean, în minutul 68.

După primele două etape, clasamentul grupei a patra arată astfel : 1. Muntenegru 4 puncte (golaveraj 2-0), 2. Serbia 4 (3-2), 3. România 2 (2-2), 4. Lituania 0 (0-3).

România va juca următoarele meciuri din Liga Naţiunilor luna viitoare, cu Lituania în deplasare (11 octombrie) şi cu Serbia acasă (14 octombrie).