PODCAST
Romanița Ionescu la Podcast-ing cu Alexandru Mogoșeanu #3
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/10/Romanita-Ionescu-030.webp)
Casting sau Podcasting? Echipa Teatrului Național “Marin Sorescu” din Craiova vine, fără mască, într-un proiect pe termen lung, la radioul public.
Vă invităm să descoperiți povestea de dincolo de scenă. În episodul de astăzi, actriță Romanița Ionescu ne dezvăluie povestea sa în #3 Podcast-ing cu Alexandru Mogoșeanu.
Romanița a absolvit UNATC, la clasa profesorului Florin Zamfirescu, promoția 2000 și este actrița Naționalului din anul 2000. In stagiunea aceasta o puteți vedea în „Câine cu om. Câine fără om.”, „Viva la vulva”, „Toc Toc”, „Inimă și alte preparate din carne”.
În fiecare zi de joi, un nou episod din Podcastul-ing cu Alexandru Mogoșeanu va fi disponibil pe pagina de youtube a Radio Romania Oltenia Craiova.
sursă foto: tncms.ro
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)