Regional
„Sa impodobim bradul muzeului” la Campulung
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2014/12/muzeu-campulung.jpg)
Eveniment indedit, în Spiritul Crăciunului, astăzi, la Muzeul Municipal Cîmpulung. Copiii din cadrul Complexului de Servicii pentru Copilul în Dificultate sînt aşteptaţi, la ora 15.30, pentru a împodobi, cu podoabele lor create manual, bradul acestei instituţii. La acest eveniment, intitulat sugestiv „Să împodobim bradul Muzeului“, sînt invitaţi să participe toţi cîmpulungenii cu suflet care doresc să-i sprijine pe copiii instituţionalizaţi cu diferite obiecte şi accesorii decorative, dar şi cu poame tradiţionale care se împart în Ajunul Crăciunului.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)