Sport
SCM Craiova şi CS Rapid au obţinut victorii, în prima zi a turneului feminin de handbal Cupa Craiovei
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2022/08/297353447_5493626134036208_7692207211711259173_n.jpg)
SCM Craiova şi CS Rapid au obţinut victorii, în prima zi a turneului feminin de handbal Cupa Craiovei, găzduit de Sala Polivalentă din Bănie. Campioana României, Rapid Bucureşti, a dispus de SCM Râmnicu Vâlcea cu scorul de 34-28. SCM ”U” Craiova a întrecut la limită echipa maghiară Alba Fehervar, cu 29-28.
Astăzi vor avea loc partidele Alba Fehervar – SCM Râmnicu Vâlcea (17:30), SCM ”U” Craiova – Rapid Bucureşti (19:30), iar mâine sunt programate jocurile Rapid Bucureşti – Alba Fehervar (17:30) şi SCM ”U” Craiova – SCM Râmnicu Vâlcea (19:30).
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)