Sport
SCM U Craiova a pierdut la Oradea
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/12/markus-spiske-BfphcCvhl6E-unsplash-scaled.jpg)
SCMU Craiova a pierdut cu scorul de 90-73 meciul disputat la Oradea, sâmbătă, în cadrul etapei a 12-a din Conferința B în Liga Națională de Baschet Masculin.
Formația din Bănie s-a aflat într-o permanență urmărire a adversarului, iar la final a fost nevoită să se declare învinsă. În urma acestui rezultat, Craiova a ajuns la patru victorii și cinci înfrângeri.
În schimb, vicecampioana României are un bilanț de 9-1. Pentru trupa lui Vitaly Stepanovski urmează un duel în propriul fief cu CSU Sibiu.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)