Sport
SCM-U Craiova în Liga Campionilor
SCM U va juca în prima etapă a Ligii Campionilor
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2016/12/craiova.jpg)
Zi istorică pentru voleiul craiovean: echipa masculină va juca pentru prima dată în Liga Campionilor la volei. De la ora 18.00, în sala Polivalentă din Craiova, SCM U va juca în prima etapă a Ligii Campionilor, contra puternicei formații poloneze PGE Skra Belchatow. Meciul va fi primul din istoria clubului în cea mai importantă competiției europeană de volei.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)