Regional
Seria acțiunilor marca ”APE FĂRĂ PLASTIC” continua și în 2023 la Craiova
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/03/action-now.png)
Seria acțiunilor marca APE FĂRĂ PLASTIC Craiova continua și în 2023. Acestea fac parte din programul #CuApeleCurate, lansat în 2019 de #AsociațiaMaiMultVerde ca un apel la implicare în combaterea și prevenirea poluării cu plastic a apelor.
Organizate la nivel local în zilele de weekend încă de la începutul anului, actiunile “Jiul fara plastic”sunt deschise tuturor celor pentru care sintagma ”un mediu mai curat” constituie o prioritate. Mai multe detalii aflăm dintr-un material realizat de Mihaela Afrenie:
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)