Simona Halep, infranta de Agnieszka Radwanska dupa un meci incredibil!

Simona Halep este eliminata de la Turneul Campioanelor dupa acest esec.

Simona Halep a fost eliminata de la Turneul Campioanelor din Singapore dupa ce a pierdut incredibil meciul cu Agnieszka Radwanska, scor 6-7 (5), 1-6, dupa un prim set de infarct, incheiat la tie-break.

Simona a avut un start bun de meci, insa a cedat asa cum ne-a obisnuit pe tot parcursul acestui an, din cauza problemelor mentale.

Problemele au inceput cand Simona conducea cu 3-1 si a ratat doua mingi de break, permitandu-i astfel polonezei sa conduca cu 4-3.

Simona a avut din nou trei sanse de a se desprinde la 5-4, le-a ratat pe fiecare, iar Agnieszka a egalat. Si la 5-5, Simona a mai irosit trei mingi de break si apoi a dus dramatic setul la tie-break.

Aici, sportiva noastra a avut un start fabulos, reusind sa o conduca cu 5-1 pentru poloneza. Inexplicabil, a cedat din nou din punct de vedere mental si a pierdut sase game-uri la rand, in cel mai socant tie-break din istoria tenisului.

Simona l-a chemat pe Darren Cahill pentru o discutie dupa pierderea setului, dar nici acesta nu a putut sa o ajute.

Setul secund a fost o simpla distractie pentru poloneza, care a castigat cu 6-1.

Simona Halep este eliminata de la Turneul Campioanelor dupa acest esec. Radwanska asteapta acum ca Sharapova sa o bata cu 2-0 pe Pennetta.