Simona Pop a câştigat Cupa României la spadă

Sportivă legitimată la Clubul Sportiv al Armatei Steaua a câştigat, ieri, competiţie care s-a desfăşurat la Constanţa.

Simona Pop, sportivă legitimată la Clubul Sportiv al Armatei Steaua, a câştigat, ieri, Cupa României la spadă feminin individual, competiţie care s-a desfăşurat la Constanţa, informează Mediafax.

Deţinătoare a titlului de campioană naţională, sportiva de la CSA Steaua şi-a adjudecat Cupa României după ce a învins-o în finală, cu scorul de 15-14, pe Loredana Dinu (CS Dinamo).

Locul trei a fost ocupat de Ana Maria Popescu (CSA Steaua), care a învins-o în finala mică pe Raluca Sbîrcia (CSU Craiova), scor 15-9. În acest concurs au participat 27 de sportive de la CSA Steaua, CS Dinamo, CSU Craiova, CS Farul Constanţa, CSM Oradea şi LPS Craiova.

Sursa: Mediafax