Slatina: Centrul pentru sănătatea mintală din cadrul Spitalului Județean va fi extins
Publicat de Puiu Vulea, 26 iunie 2026, 18:17
Centrul pentru sănătatea mintală din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slatina, va fi extins printr-un proiect al CJ Olt, care va fi depus spre finanțare prin Programul Sănătate din Fondul European de Dezvoltare Regională.
Autoritățile județene pregătesc documentația pentru ridicarea unei clădiri noi, cu regim de înălțime P+1 și o suprafață de aproximativ 800 metri pătrați. Noua clădire reprezintă o extindere necesară a secției de psihiatrie, având în vedere adresabilitatea ridicată a pacienților.