Steaua Bucuresti a intrat in forta in preliminariile Ligii Campionilor

Dupa acest meci, Steaua a luat o optiune serioasa pentru calificare si asteapta confruntarea din retur

Steaua Bucuresti a intrat in forta in preliminariile Ligii Campionilor, castigand cu 2-0, marti seara, meciul din Turul 2 jucat pe terenul slovacilor de la Trencin. Elevii lui Mirel Radoi au avut un inceput slab de partida, in  care nu au  intrat in careul advers timp de 30 de minute si au scapat cu mari emotii de primerea vreunui gol.In partea secunda insa  maniera de joc a avut parte de o schimbare in bine, dupa intrarea pe teren a debutantului  Hamroun. Acesta a  obtinut o lovitura libera in minutul 60 din care Stanciu a marcat primul .  7 minute mai tarziu  Hamoun si-a treaca si el numele pe lista marcatarilor dup ace a finalizat o pasa primita de la Adi Popa.

Dupa  acest meci, Steaua a luat o optiune serioasa pentru calificare si asteapta confruntarea din retur, programata   pe 22 iulie, de la ora 21:30, la Bucuresti