National
Straja: Copil transportat la spital, după ce a căzut de pe telescaun
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2024/02/straja-e1708954876469.jpg)
Un copil, în vârstă de 7 ani, a fost transportat de urgenţă la spital, astăzi, după ce a căzut de pe telescaun, în staţiunea Straja, din judeţul Hunedoara. La faţa locului, au intervenit reprezentanţii Salvamont şi ISU Hunedoara: ”Copilul a fost dus la punctul de prim-ajutor al Salvamont. Am intervenit cu o autospecială SMURD, care a transportat pacientul de la Straja la spitalul din Lupeni. Copilul are 7 ani, conştient, cooperant, dar avea dureri lombare”, a declarant Lucian Morogan, purtătorul de cuvânt al ISU Hunedoara.
Poliţiştii au deschis o anchetă în acest caz, pentru a stabili cu exactitate cum a avut loc accidentul.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)