Regional
Studiul de Fezabilitate pentru Craiova și Târgu Jiu a primit avizul
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2024/01/lucrari-DEx12.png)
Studiul de Fezabilitate pentru conexiunea dintre Craiova și Târgu Jiu, prin autostradă și drum expres, a primit avizul în Consiliul Tehnico-Economic al Companiei Naționale de Administrare a Infrastructurii Rutiere, a anunțat prefectul de Gorj, Iulian Popescu. Proiectul, care vizează construcția unui nou tronson de 110 km, va cuprinde Autostrada Craiova – Filiași și Drumul Expres Filiași – Târgu Jiu.
Finanțarea proiectului este asigurată din fonduri europene nerambursabile în cadrul Programului Transport.
A consemnat Irina Spiță, Radio Oltenia Craiova.
Sursă foto: arhivă – Radio Oltenia Craiova.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)