Regional
Summer Sport – ediția a II-a
Un proiect inițiat de Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret Dolj
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2016/07/Fotolia-44458711-X-c-r.jpg)
Proiectul ”Summer Sport”se adresează tinerilor cu vârste cuprinse între 6 ani şi 18 ani, având drept scop iniţierea în mai multe ramuri sportive: dans, fotbal, baschet, volei, handbal, şah şi karate. Fiecare curs se va desfăşura pe perioada a două săptămâni, prima etapă aflânduse deja în derulare. Tinerii care doresc să participe trebuie să ştie că o mai pot face în următoarele 3 sesiuni: 18 iulie 2016, 1 august și 16 august 2016. Accesul copiilor la aceste cursuri este gratuit.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)