Regional
Sute de tichete de masă se află, în această săptămână, în centrele de vaccinare din Olt, pentru persoanele imunizate în septembrie și octombrie 2021
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/08/bonuri-de-masa.png)
Sute de tichete de masă se află, în această săptămână, în centrele de vaccinare din Olt, pentru persoanele imunizate în septembrie și octombrie 2021, anunță Direcția de Sănătate Publică a județului.
Beneficiarii vor fi anunțați telefonic pentru distribuirea retroactivă a tichetelor, de către reprezentanții centrelor de vaccinare sau de medicul de familie, după caz. Distribuirea tichetelor din „Centrele de vaccinare” se va face într-un program orar bine stabilit.
Pentru persoanele vaccinate cu schemă completă împotriva infecției SARS -CoV 2, începând cu dată de 31 august 2021, până la sfârșitul anului 2021, la nivelul județului Olt au fost repartizate 8.270 tichete de vaccinare.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)