Regional
Târg de Artă și Cadouri, la Craiova
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/11/Targ-de-Arta-si-Cadouri.png)
În Bănie s-a deschis, astăzi, primul Târg de Artă și Cadouri organizat la Galeria Arta 1 a Uniunii Artiștilor Plastici din România (UAPR) – Filiala Craiova. Inițiatorii târgului sunt Asociația CAROUSEL PROJECT și colaboratorii săi – artiști plastici din Craiova, Oradea, București și alte orașe din țară. Pentru prima dată, în galeria craioveană sunt expuse spre vânzare , într-o gamă largă, lucrări/obiecte decorative/accesorii realizate în diferite tehnici artistice, de la sculptură, pictură, artă textilă, modelaj de porțelan, ceramic și metal, fotografie sau tapiserie. Expoziția se va desfășura până pe 6 decembrie , la Galeria Arta 1 a UAPR Filiala Craiova, de pe strada Calea Unirii, nr. 12 și nu se percepe taxă de intrare, mai anunță organizatorii.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)