Regional
Târgu Jiu: grădinița „Vis de Copil” va fi renovată
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2024/03/gradinita-vis-de-copil-2-e1710523108861.jpg)
Au fost aprobate lucrări de renovare energetică la cea mai mare grădiniță din Târgu Jiu. Este vizată o clădire a Grădiniței cu Program Prelungit „Vis de Copil”. Lucrările de reabilitare termică au o valoare de 1,65 de milioane de lei. Potrivit reprezentanților Primăriei Târgu Jiu, sunt programate, printre altele, lucrări de izolare termică a fațadei, înlocuirea tâmplăriei, refacerea șarpantei din lemn. Proiectul vizează și reabilitarea trotuarelor de protecție în scopul eliminării infiltrațiilor la infrastructura clădirii.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)