National
Temperaturile încep să scadă
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2024/04/pexels-sitthan-kutty-913807-scaled.jpg)
Căldura neobişnuită de la sfârşitul săptămânii trecute va continua şi astăzi, când se aşteaptă o maximă de 34 de grade în sudul Olteniei şi sud-vestul Munteniei.
De mâine, însă, temperaturile încep să scadă şi vor fi ploi în toată ţara. Spre sfârşitul acestei săptămâni, maximele nu vor mai trece de 15-16 grade. Cu detalii, Elena Mateescu, director al Administraţiei Naţionale de Meteorologie:
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)