Fapt divers
The Hunger Games – Mockingjay Part 2 – in premiera mondiala
Afla cand va ajunge si in Romania!
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2015/11/hunger-larence-and_3492176k-640x400.jpg)
Capitala europeană a fanilor seriei „Jocurile Foamei” a fost oraşul Berlin, acolo unde a avut loc premiera mondială de gală a ultimului film din seria cinematografică
Actorii Jennifer Lawrence, Liam Hemsworth şi Julianne Moore au călcat pe covorul roşu spre bucuria miilor de fani veniţi din toate colţurile lumii. Jocurile Foamei-Revolta o înfăţişează pe eroina principală conducând districtele împotriva Capitoliului, iar criticii cred că filmul va avea încasări record.
Potrivit actorilor, ultima parte a seriei cinematografice este un catalizator care îi invită pe adolescenţi să lupte pentru un viitor mai bun.
Filmul va avea premiera în România pe data de 20 noiembrie 2015.10
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)
Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.