Regional
Trafic închis pe Drumul Expres Craiova-Piteşti
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/08/drum-expres.jpg)
Inspectoratul de Poliție Județean (IPJ) Olt informează că, începând cu data De luni, 11 decembrie, circulația pe Drumul Expres 12 Craiova-Pitești se închide între Nodul Rutier DJ 546 Slatina Sud-Est și Nodul Rutier DN 65 – Valea Mare Nord-Est, pentru racordarea tronsoanelor 2 și 3, în vederea introducerii tronsonului 3 (Valea Mare – Colonești) în circulației.
Potrivit IPJ Olt, circulația va fi deviată pentru toate categoriile de autovehicule astfel: DEx12 km 50+150 – DJ 546 – Slatina – str. Drăgănești – str. Artileriei – str. Cireașov – str. Pitești – DN 65 Valea Mare. Restricția va dura până la finalizarea lucrărilor.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)