Info Trafic
Trenurile care fac legătura între Gara de Nord și Aeroportul Henri Coandă nu vor circula mâine și poimâine
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2018/12/CFR-calatori-e1545556409818.jpg)
Trenurile care fac legătura între Gara de Nord, din Capitală, și Aeroportul Internațional Henri Coandă nu vor circula mâine și poimâine, între orele 9:00 și 13:30. Compania de Căi Ferate precizează că în acest timp se va face revizia periodică a macazelor și schimbătoarelor de cale în zona Pajura – Mogoșoaia. Călătorii vor avea la dispoziție autobuzele de pe linia 780, între Gara Basarab și Aeroportul Henri Coandă, la fiecare 30 de minute, precizează CFR.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)