Regional
Un cutremur cu intensitate slabă a fost înregistrat în județul Gorj
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2024/05/shefali-lincoln-yNFVWsQicdg-unsplash-scaled.jpg)
Un cutremur cu intensitate slabă a fost înregistrat ieri după-amiază, la ora 15:23 în județul Gorj.
Cutremurul a avut magnitudinea 2.3, pe Richter la adâncimea de 13.3 km, fiind localizat la 18km NV de Targu Jiu. Mișcarea seismică nu a fost resimțită de locuitorii din vecinătate. Recent, în județul Gorj au mai fost instalate doua dispozitive de monitorizare a cutremurelor.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)