Universitatea Craiova și Voluntari, în sferturile Cupei României

CS Universitatea Craiova și FC Voluntari s-au calificat în sferturile Cupei României din grupa D. Oltenii au câștigat cu Farul, 4-0, ilfovenii au remizat cu UTA, 0-0.

Universitatea Craiova s-a calificat lejer în sferturile de finală ale Cupei României, după o victorie la scor, în fața celor de Farul.

Scorul a fost deschis de Elvir Koljic, la finalul primei reprize,  printr-o „înțepatură” din centrul careului. Baiaram a dublat avantajul, cu o lovitură de cap plasată la colțul lung după o centrare din dreapta. La două minute distanță, Kurtic a reușit o bijuterie.Următoarea reușită a fost a lui Atanas Trică, care a punctat din fața porții.

Voluntari a obținut biletele pentru sferturile de finală după 0-0 cu UTA. Ilfovenii aveau nevoie de minim un egal, arădenilor le trebuiau o victorie. Însă elevii lui Rednic au avut o prestație modestă, insuficientă pentru calificare.

sursă foto: facebook.com/UCVOficial