Regional
Universitatea din Craiova participă la cel mai important eveniment academic european, de la Rotterdam
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/09/PHOTO-2023-09-26-11-30-40.jpg)
Universitatea din Craiova participă la Conferința și Expoziția EAIE (European Association for International Education) de la Rotterdam, în perioada 26-29 septembrie 2023, unde prezintă oferta educațională, în cadrul pavilionului României, alături de alte 35 de universități din țară.
Prezența universităților românești la cea de-a 33-a ediție a Conferinței EAIE este facilitată de Consiliul Național al Rectorilor din România, în cadrul programului Study in Romania.
La nivel european, conferința EAIE este cel mai important eveniment, dedicat învățământului superior.
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/09/PHOTO-2023-09-26-11-30-40-1.jpg?resize=740%2C555&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/09/PHOTO-2023-09-26-11-30-39.jpg?resize=740%2C555&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/09/PHOTO-2023-09-26-12-01-22.jpg?resize=740%2C555&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/09/PHOTO-2023-09-26-12-01-22-1.jpg?resize=740%2C555&ssl=1)
Foto: Sorin Cazacu
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)
Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.