Regional
Urmează o lună şi jumătate cu restricţii la Călimăneşti-Căciulata pe DN 7 Valea Oltului
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2022/05/caution-geae21e78f_1920.jpg)
De astăzi până la jumătatea lunii iunie, drumarii fac reparaţii la un viaduct la Căciulata, pe DN 7 Valea Oltului, iar circulaţia se va desfăşura dirijat cu semafoare, la kilometrul 198 ieşirea din Călimăneşti – Căciulata spre Brezoi.
O altă restricţie importantă se aplică, tot de astăzi, pentru reparaţii pe Autostrada A 1 Sibiu-Sebeş. Este vorba despre circulaţia rutieră închisă pentru aproximativ două săptămâni pe Autostrada A1, pe tronsonul de 22 de kilometri între Sălişte şi Cunţa- pentru reparaţii la viaductul Aciliu. În consecinţă, şoferii sunt direcţionaţi pe DN 1.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)