Regional
Vâlcea: colectarea selectivă a deșeurilor se face doar până la ghena de gunoi
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2019/04/Radio-Craiova-online-e1571203419412.jpg)
Colectarea selectivă a deșeurilor se face, în cele mai multe cazuri, doar până la ghena de gunoi. De aici, cei care ar trebui să îl ridice, respectând normele după care a fost depus, îl iau fără a ține cont de această colectare. La Râmnicu Vâlcea, municipalitatea recunoaște această deficiență.
Ana-Maria Cîrstea, Radio România:
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)