Regional
Vâlcea: sute de liceeni au participat la Târgul ofertelor educaţionale al universităţilor
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2024/03/pexels-icsa-1708912-scaled.jpg)
Sute de liceeni din judeţul Vâlcea au participat, ieri, (vineri, 22 martie), la Târgul ofertelor educaţionale al universităţilor, organizat la Râmnicu Vâlcea de către Inspectoratul Şcolar Judeţean tocmai pentru a-i ajuta să îşi aleagă instituţia de învăţământ superior potrivită pentru continuarea studiilor dacă se gândesc să meargă în această direcţie.
Evenimentul, ajuns anul acesta la cea de-a doua ediţie, a reunit 22 de universităţi, printre cele mai mari din ţară, majoritatea din domenii tehnice şi la mare căutare printre liceeni vâlceni.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)