Regional
Valcenii nu vor avea probleme cu caldura
Producţia celor două cariere miniere, Berbeşti şi Alunu, care aprovizionează CET Govora este în creştere.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2015/11/valcea.jpg)
Locuitorii municipiul Râmnicu Vâlcea nu vor avea probleme în această iarnă cu asigurarea căldurii şi a apei calde, dau asigurări autoritățile județene. Producţia celor două cariere miniere, Berbeşti şi Alunu, care aprovizionează CET Govora este în creştere, a declarat preşedintele Consiliului Judeţean, Gheorghe Păsat. Şi Prefectul de Vâlcea, Dumitru Cornoiu, a menționat că se încearcă realizarea unui depozit de cărbune astfel încât, iarna, să nu fie probleme cu asigurarea agentului termic.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)