Regional
Valea Jiului – regiunea cu cele mai multe cazuri de COVID-19 din județul Hunedoara
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2020/07/covid-2-e1595066954768.jpg)
Valea Jiului continuă să fie regiunea cu cele mai multe cazuri de COVID-19 din județul Hunedoara. Cel mai recent focar de acolo este cel semnalat săptămâna trecută la un cămin pentru vârstinici, unde testările încă nu s-au încheiat. În Valea Jiului se înregistrează în prezent o medie de 20 de cazuri pe zi.
Ilie Pintea, Radio România:
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)