Sport
Victor Pițurcă nu va mai antrena Universitatea Craiova
Începând de sâmbătă
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2014/10/victor-piturca_1.jpg)
Victor Pițurcă nu va mai antrena CS Universitatea Craiova, începând de sâmbătă, anunțul oficial fiind transmis într-un comunicat de presă de către CS Universitatea Craiova:
„Clubul Universitatea Craiova și antrenorul principal au hotărât de comun acord rezilierea contractului la cererea domnului Victor Pițurcă. Această cerere a fost fundamentată de domnia sa prin prisma faptului că dorința de a câștiga campionatul nu a fost susținută de către club. Îi dorim mult succes!”
În vârstă de 63 de ani, Victor Piţurcă a debutat ca antrenor în 1992, când a preluat formaţia Steaua Bucureşti, pe care a mai condus-o ulterior în trei rânduri. El a mai antrenat Universitatea Craiova de două ori, prima reprezentativă a României de trei ori, selecţionata de tineret o dată şi formaţia saudită Al Ittihad Jeddah în două rânduri.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)