Victorie a Universității Craiova

Universitatea Craiova a învins-o aseară, acasă, pe Sepsi Sfântu Gheorghe, în ultima etapă a play off-ului Superligii de fotbal. Meciul de pe Stadionul Ion Oblemenco s-a încheiat cu scorul de 3- 2. Golurile au fost marcate de Ștefan Bană (minutul 46), Elvir Koljic (minutul 52) și Andrei Ivan (minutul 79) pentru olteni, respectiv Marius Ștefănescu (minutul 21) și Gabriel Debeljuh (minutul 66) pentru covăsneni.  Chiar dacă s-a impus în fața lui Sepsi, Universitatea Craiova  s-a clasat pe locul al 3-lea în SuperLigă (în urma victoriei obținute de CFR Cluj, pe teren propriu, scor 5-1, cu Farul Constanța) și va juca barajul pentru calificarea în preliminariile Conference League cu câștigătoarea dintre Oțelul Galați și U Cluj.