Sport
Victorie dupa victorie pentru SCMU Craiova
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/11/markus-spiske-BfphcCvhl6E-unsplash-scaled.jpg)
Baschetbaliștii de la SCMU Craiova au început să lege victoriile în Liga Națională. Ei au câștigat sâmbătă după masă în deplasarea de la Focșani cu scorul de 81-74, bifând cel de-al treilea succes consecutiv.
Partida a contat pentru etapa a 10-a. SCM Universitatea Craiova așteaptă acum dubla cu CS Vâlcea. Restanța din etapa a 2-a este programată în Zăvoi, joi, 30 decembrie, apoi returul de la Craiova, sâmbătă, 2 decembrie.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)