Sport
Victorie pentru Universitatea Craiova
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2024/05/emilio-garcia-AWdCgDDedH0-unsplash-scaled.jpg)
Universitatea Craiova a câștigat cu scorul de 2-0, partida susținută aseară, pe stadionul „Ion Oblemenco“, în fața FCSB-ului. Confruntarea cu noua campioană a contat pentru etapa a 8-a din play-off-ul Superligii la fotbal.
Golurile Științei au fost marcate de Raul Silva și Andrei Ivan. La finalul întâlnirii din Bănie, antrenorul Universității, Costel Gîlcă, s-a arătat mulțumit de prestația jucătorilor săi:
În etapa viitoare, Universitatea Craiova va evolua la Ovidiu, contra Farului Constanța. Partida este programată luni, 13 mai, de la ora 20.30.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)