Sport
Victorie pentru voleibaliștii craioveni
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/11/volei.png)
Echipa masculină de volei SCMU Craiova a câștigat, miercuri seara, acasă, meciul retur cu formația Radnicki (Serbia), din șaisprezecimile CEV Cup, scor 3-1 și, astfel, a obținut mult dorita calificare în optimile competiției. SCMU Craiova, învinsă cu 3-2 în prima manşă, a obţinut victoria şi calificarea după o oră şi 54 de minute. În optimile de finală, echipa antrenată de Dănuţ Pascu va înfrunta formaţia poloneză Aluron CMC Warta Zawiercie, prima manşă fiind programată în deplasare.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)