Craiova, invinsa cu greu de Steaua

In fata a 13 mii de spectatori, Craiova si Steaua au oferit o prima repriza incendiara.

Steaua a castigat cu 2-1 intalnirea disputata sambata seara, la Severin, cu CS „U” Craiova, in etapa cu numarul 24 a Ligii 1.
In fata a 13 mii de spectatori, Craiova si Steaua au oferit o prima repriza incendiara, cu doua goluri, doua penaltiuri si alte cateva faze periculoase.  Golul victoriei a picat in minutul 79, cand Enache, introdus la pauza in locul lui Balasa, l-a invins pe Calancea cu un sut din careu, dupa o centrare a lui De Amorim.

O victorie uriasa pentru Steaua, prima din acest an, una care ii apropie pe „ros-albastri” la doar 3 puncte de Viitorul lui Hagi, care duminica va avea un meci extrem de greu la Giurgiu, cu Astra.