Sport
Craiova pierde dar se califică în optimile CEV CUP
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2015/11/Craiova-Zlin-Cupa-CEV.jpg)
Voleibaliștii formației SCM-U Craiova au obținut calificarea în optimile de finală ale Cupei CEV, după meciul pierdut pe teren propriu cu scorul de 3-2 (28-26, 17-25, 22-25, 25-21, 15-13), cu Fatra Zlin.
fotoreporter: Bogdan DĂNESCU
În meciul tur craiovenii au trecut de cehi cu scorul de 3-0, iar pentru a juca în optimile competiției mai aveau nevoie de doar două seturi câștigate pentru a-şi asigura calificarea în optimi.
Declarații după joc:
Nicu Ghionea, jucător SCM U Craiova
Danuț Pascu, antrenor SCM U Craiova
Partida tur din optimi ava avea loc în perioada 1-3 decembrie, iar returul între 15 şi 17 decembrie.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)
Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.