Regional
Craiova: târg de adopții canine în Parcul Romanescu
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2024/05/targ-adoptii-e1715717460931.jpg)
Salubritate Craiova, prin Centrul de adopții canine Craiova, organizează sâmbătă, 18 mai, un nou târg de adopții canine, în Parcul „Nicolae Romanescu”, începând cu ora 10.00. Astfel, o parte dintre cățelușii aflați în adăpostul canin Craiova vor fi prezentați craiovenilor, care sunt invitați să îi cunoască, să socializeze cu ei și, mai ales, să îi ia acasă, pentru a le oferi un cămin iubitor.
Mihai Vlad Butari, director Salubritate Craiova:
A consemnat Mihaela Afrenie, Radio Craiova.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)