Sport
Echipa masculină de baschet SCMU Craiova joacă sâmbătă, în deplasare
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/02/SCMU-CRAIOVA.jpeg)
Echipa masculină de baschet SCMU Craiova se va duela sâmbătă, de la ora 17.00, în deplasare, cu CSM Focşani, într-un meci din cadrul etapei cu numărul 10 din Ligii Naționale. În clasamentul grupei B, SCMU Craiova se află tot pe ultimul loc, cu 8 puncte, dar şi cu două meciuri mai puţin disputate. În cazul unui succes sâmbătă, craiovenii ar urca două locuri, pe locul al șaptelea, şi pot spera la play-off.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)