Connect with us

Sport

Europa League: Programul meciurilor de astazi

In aceasta seara se vor disputa ultimele meciuri din faza grupelor a Europa League.

Published

on

In aceasta seara se vor disputa ultimele meciuri din faza grupelor a Europa League. Iata care este programul complet al partidelor, precum si clasamentul la zi in toate grupele:

de la ora 20:00

Grupa A
Ajax – Molde

Fenerbahce – Celtic

Clasament: 1. Molde 10p 2. Fenerbahce 8p 3. Ajax 6p 4. Celtic 2p

Grupa B

Bordeaux – Rubin Kazan
Sion – Liverpool

Clasament: 1. Liverpool 9p 2. Sion 8p 3. Rubin 5p 4. Bordeaux 3p

Grupa C

Borussia Dortmund – PAOK
FK Qabala – FC Krasnodar

Clasament: 1. Krasnodar 10p 2. Borussia 10p 3. PAOK 4p 4. Qabala 2p

Grupa D

FC Midtjylland – Club Brugge
SSC Napoli – Legia Warszawa

Clasament: 1. Napoli 15p 2. Midtylland 6p 3. Brugge 4p 4. Legia 4p

Grupa E

Rapid Viena – Dinamo Minsk
Viktoria Plzen – Villarreal

Clasament: 1. Villareal 12p 2. Rapid 12p 3. Plzen 3p 4. Minsk 3p

Grupa F

FC Groningen – Braga
Liberec – Marseille

Clasament: 1. Braga 12p 2. Marseille 9p 3. Liberec 7p 4. Groningen 1p

de la ora 22:05

Grupa G

Dnipro – Rosenborg
Saint-Etienne – Lazio

Clasament: 1. Lazio 13p 2. Saint Etienne 8p 3. Dnipro 4p 4. Rosenborg 2p

Grupa H

Skenderbeu – Lokomotiv Moscova
Sporting CP – Besiktas

Clasament: 1. Besiktas 9p 2. Lokomotiv 8p 3. Sporting 7p 4. Skenderbeu 3p

Grupa I

Fiorentina – Belenenses
Lech Poznan – Basel

Clasament: 1. Basel 10p 2. Fiorentina 7p 3. Lech 5p 4. Belenenses 5p

Grupa J

Anderlecht – Qarabag FK
Tottenham Hotspur – Monaco

Clasament: 1. Tottenham 10p 2. Anderlecht 7p 3. Monaco 6p 4. Qarabag 4p

Grupa K

APOEL Nicosia – Sparta Prague
Asteras Tripolis – Schalke 04

Clasament: 1. Schalke 11p 2. Sparta 9p 3. Asteras 4p 4. APOEL 3p

Grupa L

Athletic Bilbao – AZ Alkmaar
Partizan Beograd – Augsburg

Clasament: 1. Bilbao 12p, 2. Partizan 9p, 3. Augsburg 6p 4. Alkmaar 3p

Echipele clasate pe primele doua locuri in fiecare grupa se califica in 16-imi.