Sport
FCU Craiova a ratat calificarea în semifinalele Cupei României
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2024/04/emilio-garcia-AWdCgDDedH0-unsplash-scaled.jpg)
FCU Craiova a ratat calificarea în semifinalele Cupei României, fiind eliminată la penaltiuri de FC Voluntari. În cele 120 de minute de joc efectiv scorul a fost egal, 0-0.
După executarea penaltiurilor, tabela a indicat 4-2 pentru ilfoveni. Antrenorul formației FCU Craiova, Nicolo Napoli, s-a declarat mulțumit de evoluția echipei sale din jocul de aseară, contra Voluntariului.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)