Meteo
Meteo – 25 februarie
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2020/01/IMG_20190319_115352-scaled-e1708846599277.jpg)
Astăzi, în Oltenia, vremea se menține deosebit de caldă pentru această dată calendaristică, în cea mai mar parte a regiunii. Cerul va prezenta înnorări temporare și pe arii restrânse va ploua. Vântul va sufla slab, până la moderat, cu intensificări la munte, unde vor fi rafale de 50 – 60 de kilometri pe oră. Temperatura aerului va înregistra valori maxime cuprinse între 12 și 16 grade Celsius și minime între 4 și 8 grade Celsius. Izolat, noaptea, se va semnala ceață.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)