Meteo
Meteo, 3 februarie
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2024/02/meteo-3-e1706945782467.jpg)
Vreme mai caldă decât normalul termic al perioadei, astăzi, în Oltenia, cu maxime între 6 și 12 grade C. La munte, pe arii restrânse, vor fi precipitații mixte. Vântul va avea intensificări în jumătatea sud-vestică a regiunii, cu viteze, în general, de 45 – 55 de km pe oră și la munte, unde vor fi rafale de peste 60-70 km pe oră. Temperaturile minime de la noapte se vor încadra între 0 și 5 grade, izolat mai scăzute, în depresiuni, spre – 2 grade C.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)