PANDURII – DINAMO 2-3

Pandurii Tg.Jiu a pierdut meciul cu Dinamo București și a ratat calificarea în sferturile de finală ale Cupei României. Pe stadionul din Drobeta Turnu Severin, gorjenii au ratat șansa de a duce meciul în prelungiri, 2-2, chiar în minutele suplimentare ale jocului. Rezultat final, Pandurii – Dinamo 2-3, prin golurile reușite de Ionuț Nedelcearu (‘8), Dorin Rotariu (’51-penalty) și Aljosa Vojnović (’90+1), respectiv Ioan Hora (’12) și Ionuț Nedelcearu (’21-autogol).

pan3

A fost o partidă cu multe răsturnari de situație. Mai intâi, bucureștenii au deschis scorul, însă, până la pauză, elevii lui Edward Iordănescu au reușit să preia conducerea. In partea a doua, jucătorii lui Rednic au egalat la scurt timp după reluare, iar apoi au lovit decisiv, în minutul 90.