Sport
Volei masculin: SCMU Craiova a obținut un nou succes de trei puncte
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/12/301715214_485942076874509_7894738725751927194_n.jpg)
Echipa masculină de volei SCMU Craiova a obținut un nou succes de trei puncte în Divizia A1. Formația pregătită de Dănuț Pascu a învins-o, sâmbătă, pe Unirea Dej, în Sala Sporturilor „Ion Constantinescu“, cu scorul de 3-0 (25-16, 25-13, 25-16) și astfel și-a consolidat poziția a patra în clasament, cu 21 de puncte.
Partida a contat pentru etapa a 10-a. Pentru olteni va urma returul cu Warta Zawiercie, din optimile CEV Cup. Meciul este programat joi, 21 decembrie, de la ora 19.00. În tur, polonezii s-au impus cu 3-0.
A consemnat Isabela Stama Ioan
Sursă foto: facebook.com/scmucraiova
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)