Regional
Un tren Inter Regio Craiova-Bucureşti a rămas blocat aseară, în judeţul Olt
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2022/07/295105984_3361741867387347_1747294206557226115_n.jpg)
Un tren Inter Regio Craiova-Bucureşti a ramas blocat aseara, în judeţul Olt, în localitatea Radomireşti, după ce s-a stricat locomotiva. CFR Călători a trimis o locomotivă de ajutor pentru preluarea trenului, iar în staţia Roşiori călătorilor li s-a oferit apă. Întârzierea a fost de peste 2 ore.
Întarziere a avut și un alt tren care a plecat din Mangalia cu destinația Bucureşti și a plecat cu aproape o oră şi jumătate mai târziu spre Craiova.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)