Victorii craiovene peste fileu

Published

on

Echipele de volei feminin și  masculin ale clubului SCM-U Craiova au învins astăzi, în Sala Polivalentă din Bănie, echipele Știința Bacău și Dinamo București.

Fetele antrenate de Alex Cosma au făcut un meci extraordinar și au produs o surpriză în campionat, victorie în dauna fostei campioane Știința Bacău, cu scorul de 3-1, într-un meci din runda a treia din Divizia A1.

Alex Cosma:

20151024_142308

La masculin, echipa antrenată de Danuț Pascu a trebuit să joace și setul decisiv pentru a obține victoria în fața echipei Dinamo București, scor final Craiova – Dinamo 3-2 (23-25, 25-17, 25-20, 23-25, 15-11), în runda inaugurală din Divizia A1. Un aport important în obținerea primelor puncte din campionat l-a avut chiar căpitanul team-ului SCM U Craiova și al naționalei, Laurențiu Lică, cel a punctat decisiv în ultimul set.