Regional
Vizită la Centrul Europe Direct Argeş
Vor fi prezentate activităţile desfăşurate de Centrul de Informare Europeană
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2015/12/Biblioteca-Dinicu-Golescu.jpg)
Astăzi, de la ora 10, în Sala Tinerilor din cadrul Bibliotecii Judeţene Dinicu Golescu – Argeş, reprezentanţii Bibliotecii Publice Raionale Vasile Alecsandri din Teleneşti – Republica Moldova vor vizita Centrul Europe Direct Argeş din cadrul Bibliotecii Judeţene Dinicu Golescu – Argeş. Vor fi prezentate activităţile desfăşurate de Centrul de Informare Europeană şi va fi efectuat un schimb de bune practici, privitor la proiectele derulate prin fonduri externe.
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)