Sport
Voleibaliştii de la SCMU Craiova nu au reuşit prea multe în primul meci al optimilor de finală din CEV Cup
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2023/12/12143338_400445876820288_4206460808961370135_n.jpg)
Formaţia olteană a pierdut în deplasarea din Polonia, împotriva echipei Warta Zawiercie, scor 0-3 şi astfel va avea o misiune dificilă, în returul din Bănie, de săptămâna viitoare.
Partida a contat pentru manşa tur a optimilor de finală ale CEV Cup.
Până la meciul retur cu gruparea poloneză, din 21 decembrie, alb-albaştrii vor juca în acest weekend cu Unirea Dej, într-un meci din cadrul etapei a 10-a din Divizia A1. Partida va avea loc duminică, de la ora 17.00, în Sala Sporturilor „Ion Constantinescu“.
A consemnat Isabela Stama Ioan.
Sursă foto: facebook.com/scmucraiova/
![](https://www.radiooltenia.ro/wp-content/uploads/2021/02/B1.gif)